Care este cel mai bun blog din Constanta in 2012?

Cum nu exista alta caracteristica de aranjare, cum mie imi place Constanta, zic sa facem un mic sondaj si pe tema asta.

Asa ca urmeaza un sondaj in care se voteaza cel mai bun blog din Constanta pe anul 2012.

Blogurile din sondaj sunt luate din lista de bloguri din Constanta, inceputa de mine in 28.03.2012 si updatata constant. Au fost puse doar blogurile care au macar o postare publicata in luna octombrie 2012, asa mi-a venit mie pe chelie si nu primesc nici o reclamatie, sau poate le primesc, dar nu le bag in seama. Asa este, asa ramane, indiferent de greselile facute….la urmatoarea editie ne perfectionam, asta e beta.

Acum, ca orice top (concurs ) care se respecta, avem si premii. Avem un premiu pentru acel blog care primeste cele mai multe voturi si un premiu pentru un votant, ales cu random.org. Pentru a putea fi trecut in lista participantilor ca votanti, trebuie ca inainte de a vota sa va inregistrati pe site. Inregistrarea se face destul de simplu, din meniu din dreapta.

Asadar:

Premiu pentru cel mai votat blog este…pam, pam…..aprecierea sincera si onesta a comunitati de cititori.

Premiu pentru un votant ales aleatoriu este un domeniu .com .net .eu .org .info .biz si atat. Adaug si host pentru un an de zile. Evident ca numele domeniului il alege cel de castiga si factura va fi emisa pe numele lui, dar platita de mine….deci domeniul este la discretia castigatorului.

Sondajul se termina la 10 decembrie 2012 si premiul este inmanat pana cel tarziu de craciun.

De la un singur vot in sus, sondajul este considerat valabil si premiul va fi inmanat.

De retinut: prin asta nu-mi asum nici o obligatie, asa ca daca imi cade o caramida in cap, sau imi trece cheful, o sa opresc concursul si gata. Singura garantie este verticalitatea mea si daca nu e suficienta, atunci imi pare rau pentru lumea in care traiti.

Care este cel mai bun blog din Constanta in 2012?

  • Urban Constanta (http://urban-constanta.blogspot.ro/) (19%, 71 Votes)
  • Aguritza' Blog (http://aguritza.blogspot.ro/) (11%, 41 Votes)
  • Cugetari Stocate (http://www.cugetari.com/) (11%, 40 Votes)
  • Cristi Mirea (http://cristi.mirea.eu) (11%, 40 Votes)
  • Catalin Boboc (http://catalinboboc.wordpress.com/) (10%, 35 Votes)
  • Ddumi Blog (http://blog.ddumi.com/) (7%, 26 Votes)
  • Joie Negru (http://joienegru.blogspot.ro/) (5%, 18 Votes)
  • Betie de viata (http://betiedeviata.wordpress.com/) (4%, 15 Votes)
  • Razbunarea Capsunarului (http://razbunareacapsunarului.blogspot.ro/) (4%, 14 Votes)
  • Secretele Cartilor (http://secretelecartilor.blogspot.ro/) (4%, 13 Votes)
  • Sayuki's Blog (http://sayukisbookblog.wordpress.com/) (2%, 6 Votes)
  • Haihui prin Dobrogea (http://haihui-prin-dobrogea.blogspot.ro/) (1%, 5 Votes)
  • Fete Singure (http://fete-singure.miradct.com/) (1%, 4 Votes)
  • Se intampla by Raki (http://seintampla.info/) (1%, 3 Votes)
  • Recycle Bin (http://lady-morphine.blogspot.ro/) (1%, 3 Votes)
  • Alexandru Busuioc (http://sagittarius.iloveconstanta.ro/) (1%, 3 Votes)
  • Constanta Blog (http://www.constantablog.net/) (1%, 3 Votes)
  • Adriana Melnic (http://adrianamelnic.ro/) (1%, 3 Votes)
  • Staicu Ionut-Bogdan (http://www.iamntz.com/) (1%, 2 Votes)
  • Even angels can fall (http://angelscanfall.wordpress.com/) (1%, 2 Votes)
  • Laura Driha (http://pavajdecatifea.wordpress.com/) (1%, 2 Votes)
  • Catalin Lungu (http://www.catalinlungu.com/) (1%, 2 Votes)
  • Barbat la cratita (http://www.barbatlacratita.ro/) (1%, 2 Votes)
  • Evenimente Constanta (http://evenimente-constanta.ro/) (1%, 2 Votes)
  • Zi colorata (http://zicolorata.blogspot.ro/) (0%, 1 Votes)
  • Krmenslife (http://krmenslife.blogspot.ro/) (0%, 1 Votes)
  • Constanta de odinioara (http://constanta-imagini-vechi.blogspot.ro/) (0%, 1 Votes)
  • Nelida's Blog (http://nelidamustafa.blogspot.ro/) (0%, 1 Votes)
  • Constanteanul.INFO (http://constanteanul.info/) (0%, 1 Votes)
  • The world of Annie (http://theworldofannie.wordpress.com/) (0%, 1 Votes)
  • La punct (http://lapunct.wordpress.com/) (0%, 1 Votes)
  • Pustiu's Blog (http://pustiul.ro/) (0%, 1 Votes)
  • The remote controlled (http://theremotecontrolled.wordpress.com/) (0%, 1 Votes)
  • Ingerasul din umbra (http://www.danuta-pisicuta.blogspot.ro/) (0%, 1 Votes)
  • Last Confessions (http://drunkandwild.wordpress.com/) (0%, 0 Votes)
  • Covorul meu (http://covorul-meu.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Radu Adrian Blog (http://blog.raduadrian.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Baby's Diary (http://baby-s-diary.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Constanta sport club (http://www.constantasportclub.com/) (0%, 0 Votes)
  • Pluttonia' Blog (http://pluttonia.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Isabella Gana (http://isabelagana.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Cavaleras's Blog (http://xenioncalavera.wordpress.com/) (0%, 0 Votes)
  • The Path (http://ramana-maharshi.ro/blog/) (0%, 0 Votes)
  • Niste Vorbe (http://niste-vorbe.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Dracusor (http://dracusor.com/) (0%, 0 Votes)
  • My World Coripucca (http://coripucca.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Precum zambetul unui copil (http://a-kid-smiling.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • D'ale vietii (http://d-ale-vietii.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • 7 Fun (http://7fun.constanteanul.com/) (0%, 0 Votes)
  • Lumea e minunata (http://lumeaeminunata.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Andreea's Book Club (http://magiacartilor.wordpress.com/) (0%, 0 Votes)
  • Mugur Grosu (http://mugurgrosu.blogspot.ro/) (0%, 0 Votes)
  • Blog Vedete (http://www.vedeteblog.com/) (0%, 0 Votes)
  • Tu-Dor (http://www.tu-dor.info/) (0%, 0 Votes)
  • Ada Codau (http://adacodau.wordpress.com/) (0%, 0 Votes)

Total Votantii: 365

Loading ... Loading ...